Miksi vuokratyö on hyvä päätös?
Työn ilmiöt
Haemme asiakasyrityksellemme kokkia kesän sesonkiin Turkuun Aurajoen alueelle. Työt alkavat sopimuksen mukaan toukokuussa ja kestävät elo-syyskuun taitteeseen. Työ on vuorotyö työaikojen sijoittuen maanantaista sunnuntaihin: vuorot painottuvat kuitenkin ilta-aikoihin. Vuorojen pituus vaihtelee hieman, mutta keskimäärin kesän aikana kertyy 112,5 h / 3 vko.
Työskentelet a la carte -annosten, kuten burgereiden ja pihvien valmistuksessa ja erilaisten keittiön työtehtävien parissa. Tehtävään parhaat valmiudet antavat aiempi kokemus kokin tehtävistä etenkin ravintoloista, joissa on valmistettu burgereita ja/tai liha-annoksia. Työ edellyttää täysi-ikäisyyttä, hygieniapassia sekä hyviä vuorovaikutustaitoja, jotta kokonaisuus toimii sujuvasti sekä tiimin kesken että asiakkaiden suuntaan.
Tehtävän palkka pohjautuu matkailu- ja ravintola-alan työehtosopimukseen ollen vähintään palkkaryhmän 4 mukainen (alkaen 13,32-14,62 e/h). Tarjoamme työn mukavassa porukassa ja upeassa jokimiljöössä – yrityksessä panostetaan toiminnan kehittämiseen, ja sinulla voi olla mahdollisuus jatkaa töitä myös kesän jälkeen.
Mikäli kiinnostuit, jätä hakemuksesi Osuman nettisivuilla olevalla lomakkeella tai kysy lisätietoja. Aloitamme haastattelut jo hakuaikana.
Lisätietoja rekrytoinnista antaa: Jarno Korhonen, p. 050 563 9805, jarno.korhonen@ohp.fi
Hae paikkaa