HT Laser

Logistiikkatyöntekijä

Etelä-Karjala, Lappeenranta

Julkaistu 28.04.2026

Sulkeutuu 08.05.2026

Hae paikkaa

Lisätietoja antaa

Erno Randelin

Aluejohtaja, Itä- ja Pohjois-Suomi

045 269 6696 erno.randelin@osuma.fi

Logistiikkatyöntekijä

Etsimme asiakasyrityksellemme HT Laser Oy:lle logistiikkatyöntekijää toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen Lappeenrantaan. Työt alkavat heti, ja työskentelet aluksi Osuma Henkilöstöpalveluiden kautta. Työ on kokoaikainen 2-vuorotyö. Tehtävän palkka pohjautuu teknologiateollisuuden työehtosopimukseen, mutta on neuvoteltavissa tekijän kokemus huomioiden. 

Logistiikkatyöntekijänä tehtäviisi kuuluvat materiaalien vastaanotto, varastointi ja lähetykset. Työhön kuuluu myös tuotannon tukemista materiaalivirtojen osalta sekä varaston järjestyksen ja ajantasaisuuden ylläpito. Työssä käytetään erilaisia trukkeja.

Etsimme henkilöä, jolla on jo hieman aiempaa kokemusta varastotöistä, hyvät tiimityötaidot sekä oma-aloitteinen työskentelyote. Tehtävässä metallialan tuntemus on eduksi, muttei pakollista, ja toivomme sinulta trukilla ajotaitoa. Tehtäviin perehtyminen edellyttää suomen kielen osaamista.

HT Laser on vuonna 1989 perustettu teollisuuden järjestelmätoimittaja ja joustavasti palveleva kumppani. Tarjoamme kokonaisvaltaisesti leikkauksen, särmäyksen, hitsauksen, koneistuksen, 3D-metallitulostuksen, pintakäsittelyn, kokoonpanon ja tuotekehityksen palvelut.

Jätä hakemuksesi pian, sillä tehtävä täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä.

Lisätietoja rekrytoinnista antaa: Erno Randelin, 045 269 6696, erno.randelin@osuma.fi

Hae paikkaa
Jätä tietosi