Miksi vuokratyö on hyvä päätös?
Työn ilmiöt
Ravintola-alan työntekijöitä Jyväskylään
Keski-Suomi, Jyväskylä
Julkaistu 11.02.2026
Sulkeutuu 11.03.2026
Hae paikkaaHaemme asiakasyrityksillemme Jyväskylän seudulle tarjoilijoita, kokkeja ja aputyöntekijöitä eri kestoisiin työsuhteisiin. Työt alkavat sopimuksen mukaan riippuen asiakasyrityksiemme tarpeista, ja työsuhteiden kestot vaihtelevat muutamista päivistä kuukausiin.
Tarjoilijoiksi etsimme henkilöitä, joilla on aikaisempaa kokemusta tarjoilijan töistä. Etsimme joukkoon asiakaspalveluhenkistä ja positiivista tekijää, joka haluaa mahdollistaa asiakkaille ravintolaelämyksiä. Tehtävä edellyttää hygieniapassia ja anniskelupassia.
Kokeiksi etsimme henkilötä, joilla on aikaisempaa kokemusta ammattikeittiöstä ja alalle soveltuva koulutus. Joukkoomme sopii alasta aidosti kiinnostunut henkilö, jolla on ammattitaitoinen ote ja positivinen asenne.
Aputyöntekijänä avustat aktiivisesti ravintolan salipuolen tehtävissä esimerkiksi asiakaspalvelun ja astioiden keräämisen merkeissä. Aputyöntekijän tehtävä sopii oma-aloitteiselle ja asiakaspalveluhenkiselle tekijälle, jolla on kiinnostusta ravintola-alaa kohtaan.
Mikäli kiinnostuit, niin laita hakemusta tulemaan nettisivuillamme olevalla lomakkeella tai kysy lisätietoja. Kerrothan hakemuksellasi, mistä tehtävistä olet kiinnostunut, niin olemme sinuun yhteydessä sopivan paikan avautuessa.
Voit kysyä lisätietoja myyjiltämme:
Roni Kumpunen, p. 050 562 3515, roni.kumpunen@ohp.fi
Jani Lehtinen, p. 050 318 1872, jani.lehtinen@ohp.fi